käsi jõuetu 16.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere .Kirjutan oma probleemist, mis tekkis mul mõni kuu tagasi. Vasaku käe kaks välimist sõrme ja pool labakätt on nö.surnud.Paar päeva tagasi suri kogu vasak käsi. ei valuta. Kas see võib olla kaelast? Mulle on tehtud diagnostikakeskuses uuring ja vastus oli selline:kaela lordoos puudub. degen. muutused c3-c7 lülikehadel.spinaalkanali suunalised osteofüüdid, fassett-liigesed suurenenudc4-5 ja c5-6 diskid nihkunud spinaalkanali suunas spinaalkanali ahenemine c3-c7 vahemike kõrgusel muutused enam välj. c5-6 kõrgusel. c4-5 spin. kan.AP10mm, c5-6 AP 9mm C5-6 jääb mulje ka T2 int. sign. lesioonist seljaajus. võimalik T2 int. sign. lesioon c5-6 kõrgusel(müelopaatia).Raviks määrati valuvaigistid.Lisaks on tekkinud parempoolse kehapoole erinevus st. riided jäävad seljas viltu parempoolne õlg ja puus ei ole enam ühel kõrgusel vasakpoolsega, see on tekkinud viimasel ajal. Mida peaksin ette võtma, et olukorda parandada? Olen külastanud neuroloogi,ja senine ravi on valuvaigistavad rohud. Teid ette tänades Maria

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käesuremine viitab närvikompressioonile. Põhjuseks võib olla kaelalülidevahelise diski väljasopistus, muutused küünarliigese bõi randmeliigese sidekoekapslis. Diagnoos selgub tavaliselt neuroloogilise läbivaatuse käigus. Kirja teel täpset otsust ei saa.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos