Tuimad jalatallad 14.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 22 aastane noormees, täiesti normaalkaalus jne. Mul on selline mure, et jalatallad juba nädal aega surisevad ja on pisut tuimad, koguaeg on nagu oleks tihedalt "sipelgaid" täis. Esimest korda tundsin sellist tuimust ja surinat eelmisel kolmapäeval peale pika tööpäeva lõppu, töötan arvutiga ehk siis täiesti istuv töö. Algul oli see tihe surin vasaku jala kanna all, sealt levis järgmiseks päevaks juba väikese varbani. Selle nädala algul surisesid juba mõlema jala tallad. Tuimad on just talla kannaalune ja välimine külg kuni kahe väiksema varbani. Suure varba päka alt on vähem tuim. Ebamugav on juba käia pooltuimadel taldadel. Äkki oskate öelda milles võib viga olla? See surin ja tuimus pole mittekordagi andnud mingeid taandumise märke. Jalanõudest see nagu olla ei saa, sest käin juba pikemat aega samade jalanõudega. Ainus asi, mis ma sel nädalal kui surin hakkas teistmoodi tegin (igapäeva rutiinist)oli see, et käisin peale mõnekuist pausi uuesti sörkjooksu tegemas (jooksin rahulikult ning üle ei pingutanud kindlasti). Peaks ka veel mainima, et ravin kõrgenenud vererõhku (140/65), võtan kord päevas pool tabletti Atacand´i (8mg).

Jään teie vastust ootama!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kaasub ka valu ja kangus selja nimmeosas, on võimalik põhjus alumiste nimmelülide piirkonnas - tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Võimalik on ka ebaõigest istumisasendist tingitud jala närvide kompressioon. Istudes tuleks vältida küürus selga ja pidevalt kõverdatud jalgi, vajalikud on regulaarsed pausid ja ravivõimlemine.

Dr. Ain Pajos