ENMG 23.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 33a naine pidevad jalgade ja käte ebamäärased valud, tehti ENMG . Tulemuseks kirjutati sensoorsete motoorsete neuropaatiate syndroom rohkem väljendunud jalgadel. Öeldi veel, et arvud (jala närvid) näitavad alumist piiri. Kuidas sellest diagnoosist aru saada. Kuna neuroloogi vastuvõtu aeg on alles kuu aja pärast tahaks sellest rohkem teada. Mis mind nüüd ees ootab?
Milliseid uuringuid veel teha ja mis aitaks paraneda jne... Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jääb mulje et närvide juhtivus on langenud aga veel normi piirides. Üsna võimalik aga et see ei ole valude põhjuseks. Vajate spetsialisti konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos