Nõrkushood 23.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24 a naisterahvas. Olen korra viibinud ka neuroloogia osakonnas uuringutel u 6 aastat tagasi pearingluse ja nõrkuse uuringuteks. Lõppdiagnoos oli ülitundlikkus oma kehaliste tunnete suhtes. Sügisel on tehtud ka CT peast mis oli korras. Mingid perioodid on ok aga teinekord on jälle nagu vati sees ja pea uimane, jalad ja käed viskab justkui süldiks kuigi tegelikult on neis jõud olemas. Ka trepist alla tulles viskab vahest tunde et jalgadest kaob tunnetus ära kohe nagu surisema hakkavad ja süldiks lähevad. Samas kukkunud ma küll kordagi ei ole.Peavalusid esineb ainult pingeolukordades. Tean, et mul esineb ka ärevushäireid aga kuna neid on olnud aastaid siis tean juba vahet teha ärevushäirel ja muul tundel. Loomulikult peaksin vastuvõtule tulema aga lihtsalt tahtsin teada mis varjandid selliste tunnetega on ja mis haiguse(te) ilminguteks võivad säärased tunded olla?
Tänan kuulamast

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõige tõenäolisemad on kroonilisest stressiseisundist tingitud regulatsioonihäired närvisüsteemis. Vajalik on pikk ravi ja elureziimi muutus.

Dr. Ain Pajos