Kompuutertomograafiline uuring peast 05.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23-aastane tütarlaps ja peavaludega juba 7 aastat võidelnud. Mulle tehti ka ajuoperatsioon viis aastat tagasi, kuna leiti vesipäisus. Alates 2005 aastast on pea jälle rohkem valutama hakanud. Aga kirjutan tegelikult sellepärast, et üle kuu aja on pea jälle peaaegu iga päev valutanud. Hommikul ärkan ja umbes poole tunni pärast hakkab pea valutama. Selline tuim valu õnneks, mis väga ei sega. Samas teeb närviliseks ja aeg-ajalt nukraks. Kaks nädalat tagasi kirjutasin Teile, et hommikult tööle jõudes nägin kõiki kirjasid mitmekordselt. Pidin kõvasti keskenduma, enne kui aru sain, mis kirjutatud on. Kestis umbes tund aega ja siis möödus ilma ravimeid võtmata. Nüüd, eile, käisin kompuuteruuringus ja uuringu kokkuvõttes oli kirjas: Aju vatsakesed oluliselt ei ole laienenud. Vasakul basaaltuumades on lakunaarne hüpodensiivne kahjustuskolle. Ma lähen selle vastusega muidugi ka oma neuroloogi juurde, kuid aja sain alles oktoobri lõpuks talle. Novembri lõpus lähen ka neurokirurgi vastuvõtule.
Kas oskate Teie ehk öelda, mida see lakunaarne kahjustuskolle endast kujutab?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on väkese ajukahjustusega, mille iseloom on ebaselge. Tuleks võrrelda kompuuteruuringuga 5 a. tagasi (enne op-i).

Dr. Ain Pajos