Disk L5-S1 29.09.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oleks Teile Palve! Kas saaksite mulle täpsemalt lahti seletada mida minu diagnoos tähendab ja kui tõsine see asi on. Käisin MRT uuringutel ja seal leiti: Uuringutel ilmnevad degeneratiivsed muutused L5-S1 diskis, diski kõrgus on langenud, disk on dehüdreerunud. L5-S1 diskil tuleb nähtavale mahukas vasak-tsentraalne ekstrusioon, mis põhjustab vahemiku kõrgusel ja veidi madalamal väljendunud spinaalkanali ahenemise (rohkem vasakult poolt) ning vasaku lateraalretsessi (S1 juur) ahenemise, L5-S1 inervert. foraameni ahenemist (L5 juur) näha pole.
Veel esineb Schmorli sülm L3 ülemises lõpp-plaadis.
Müleogrammil on näha ekstrusiooni kohal liikvoridefekt. L5 juuretaskud d=s. L5-S1 diski vasak-tsentraalne ekstrusioon.
Ma olen 19.a. tüdruk, kas operatsioon on hädavajalik või saab ka ilma.
Ettetänades,
Helen

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on lülidevahelise kõhrketta haigusseisundiga(vigastusega) kusjuures osa kettast on liikunud taha-vasakule läbi kaitsekile ja traumeerib närvijuurt. Pilt ise ie määra op i vajalikkust vaid järgmised näitajad:
1. väga tugev selja ja jalavalu
2. labajala halvatus ja/ või põiehäired
Kui neid ei ole on võimalik aeglane iseeneslik paranemine.

Dr. Ain Pajos