Kohin kõrvus 28.09.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Ain Pajos,

Pöördun murega, et pidevalt on kohin peas või kõrvus, ei saagi aru. Näiteks õhtul magama minnes meenutab see südamerütmi sellist nagu pulseerimist. Ei teagi, kas sai nüüd arusaadavalt kirja pandud :). Mainin veel seda, et näiteks kummardades, tekkib mingi rõhk peas. Kõrvaarst arvas, et tema poolt oleks nagu kõik OK! Perearst mõõtis vererõhku ja see oli 135/95, ütles, et alumine on nagu natuke kõrgem, aga arvas, et kuna olen alles 24 aastane, siis ei tohiks midagi hullu olla. Ütles, et jooksin palderjani. Üldiselt see kohin kogu aeg häirib, eriti, kui on vaikus. Muretsen ka selle pärast, kas see võib olla ka ohtlik?
Tahtsin võtta ka saatekirja neuroloogi juurde, kuid perearst arvas, et võib esialgu piirduda ka palderjaniga. Pealegi ütles, et alles talvel käisin neuroloogi juures migreeniga. Käisin teie juures ja sain migreeni raviks Propranololi ning oli abi ka, mille tõttu loodangi, et saan seegi kord abi. Kas ilma saatekirjata ei saa kuidagi tulla?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes,

Murelik

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui tegu on pideva pulsseeriva kahinaga ühes peapooles, on ilmselt põhjus teha lisauuringid. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos