peavalud peale 5 aasta tagust traumat 27.09.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

5 aastat tagasi sain autoavariis peapõrutuse vasakule peapoolele, pärast mida hakkasid hooti (2-3 päeva järjest, kord 2 kuu jooksul) tekkima peavalud just vasakul pool. Viimasel ajal on aga valud tugevnenud, kestavad pikemat aega, rohkem küll vasakul pool aga ka kuklas ja meelekohtadel. peas kumiseb, kuulen seda rohkem vasakust kõrvast. Lähen kindlasti ka arstile, aga oskate öelda, kas see peatrauma võib olla põhjustanud mingi trombist? Kas kumin võib olla põhjustatud kõrvarõhu tõusust? Mis on ravi?

Ette tänades
Anne (25)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ajuvapustus reeglina aastaid hiljem peavalu ei põhjusta. Tegemis võib olla valudega mis lähtuvad kaelanärvidest või migreeni ägenemisega.

Dr. Ain Pajos