sõrmede valulikkus 28.08.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 34.nädalat rase ning viimase kuu jooksul on hakanud käed nn. surema. Praeguseks on suremine vähenenud, kuid sõrmeliigesed valutavad kohutavalt ning hommikul ei ole võimeline kätt rusikasse pigistama, sest sõrmed lihtsalt ei lähe kokku! Päeva peale saab sõrmed rusikasse pigistada küll, kuid see tegevus on jätkuvalt valulik ning sõrmeotsad on ka suhteliselt tuimad. Günekoloog arvas, et võiks pöörduda neuroloogi poole, kuigi ta ise seostab seda probleemi rasedusega, kuid neuroloogide juurde on nii pikad järjekorrad, et ma enne vist jõuan sünnitama kui sinna. Kas selline liigeste valulikkus võib olla tingitud rasedusest või peaks ikka tingitamata neuroloogi juures ära käima?
Tänades,
Evelin

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt tegemist ei ole neuroloogilise probleemiga. Põhjuseks võib olla rasedusest tingitud veepeetus organismis ja sellest käte turse või ka reumatoidne liigestepõletik. Kui on kahtlus tursetele võiks võtta diureetikume mida saab kirjutada ka günekoloog.

Dr. Ain Pajos