peavalu kestab kaks paeva 18.08.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen hadas peavaludega, umbes 2x kuus, mis kestavad tavaliselt kaks paeva. Iiveldus, silmad hellad valgusele ja tuikav valu vasakulpool kuklas, tundub justkui peavalu algaks kuklast. Pead ringitades tundub et koik kaela kondid ragisevad. Tavaliselt syda laheb pahaks siis kui votan peavalu rohtu. Olen 29 aaastane. Ahjaa... mul on segrookoverdus ja olen vaiksest peale selja hadas olnud kuid ma ei tea kas valud voivad olla sellest tingitud.
Ette tanades
Margit

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Vastuseks Teie küsimusele soovitan Teil pöörduda oma perearsti poole, et ta suunaks Teid neuroloogi vastuvõtule. Täpsema diagnoosi ja vavadusel ravi korraldamiseks on tarvis ikkagi üle vaadata kaela- ja selja röntgen-ülesvõtted, samuti peaks neuroloog ise Teid nägema. Võimalik, et tegemist on tõepoolest selgroo kõverdusest (ei oska öelda teadmata millisel kõrgusel on kõverdus) tingitud peavludega või on mingisugusest sundasendist tingitud lihaspinged. Viimased omakorda võivad põhjustada peavalusid. Mis puutub ravimist tingitud iiveldust, siis soovitan kindlasti võtta igasusgust peavalurohtu peale sööki. sel juhul on tõenäosus iivelduse tekkeks väiksem. Võib-olla peaks ka nõu pidama, millist ravimit kasutada.
Seda paraku pole võimalik soovitada, ilma patsienti üle vaatamata.