selja ja jalgade valu 04.07.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 38. a. naine. Kuna olen nn. ebaproportsionaalne s.t. ülakeha tundub pikem olema kui jalad, siis vaevavad mind juba kooliajast seljavalud. Olen läbi põdenud ka radikuliidi, misajal ei paindunud niigipalju, et sukkpükse jalast võtta. See oli kusagil 25 eluaasta paiku. Aga seoses selle "pika" seljaga ei ole mul kunagi olnud paraja kõrgusega kooli-, ega töölauda. istudes ikka oli vaja end kössi lasta. Hiljem, täiskasvanuna oli probleeme nii bussis sõites, kui autoroolis. Selg väsis, kuna olin lasknud end lösakile vajuda ja seljataha tekkis õõnsus. Nüüd teen füüsilist tööd- päris rasket pean mainima. Vaja on kord tund aega masina taga seista, siis jälle vastupidi kummarduda ja tõsta ning umbes paarikiloseid pakke alustele laduda. Sellega seoses on mul seljavalud ( valutab nii seljalihas, kui ka selgroog ja vaagnaluu) Eelmisel aastal opereeriti mul ka liikuvat neeru, mis liikus 3,5 lülisammast. Nüüdseks on seljavalu hakanud kiirgama ka jalgadesse, trepist käimine on valulik hommikul voodist ja peale pikaajalist istumist ei saaliikuma, valu kiirgab reieluust kuni labajalgadeni. Tihti on jalad krambis. Kas võib olla tegu millegi neuroloogilisega, et aastatega on selgroogu pidevalt sunnitud olema sundasendis- st. selgroo alaosa ei saa istudes toetuspinda ja seistes on kaelapoolne osa kössis ja kõver, kuna masin mille taga töötan on madal ja muidu ei saa tööd teha. Perearst saatis küll mõöödunud aastal neuroloogile, kuid tookord oli neeruop. tulemas ja neuroloog pani mulle juba telefoni teel diagnoosi, et see kõik on liikuvast neerust. Nüüd on neer paigas, aga valud jäänud?! Muideks käisin paar aastat tagasi ka masseerija juures ja ka tema mainis, et mul on selgroog kõver ja üks jalg nagu veidi lühem.
Lugupidamisega Heili

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks alustada rö ülesvõtetest selgroo nimmepiirkonnast. (perearst)

Dr. Ain Pajos