Torkiv valu käelabades ja jalgades 15.06.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega on käelabades ja jalasäärtes sellised edasikanduvad ja jooksvad häirivad lihasvalud, kohati nagu sipelgad.Valulikud on ka liigesed ja esineb hommikuti liigeste jäikust."Köied" turjal, mis nii valusad, et kohati ei või puutuda.Reumatoloogil käidud, midagi ei leitud.Mida teha?Ei suuda enam kuidagi olla!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hommikune liigeste jäikus viitab reumatioidartriidile, mille korral sageli vereanalüüs on norm. Usun et reumatoloog siiski ravi soovitas. tihti on vajalik ravikuur korrata, lisaks pidevad võimlemisharjutused.

Dr. Ain Pajos