käte suremine 07.06.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 50-aastane mees. Avastasin endal vasaku käe "suremise". Käin tihti jalgrattaga sõitmas. Algul arvasin, et see "suremise" tunne võib olla seotud metsaraja iseärasustega, kus leekstangist tuleb kõvasti-kõvasti kinni hoida. Kuid nüüd avastasin, et "nõelad" torgivad sõrmedes ka ilma füüsilise pingutuseta ja isegi päeval, mitte öösel (kus seda ka ette tuleb). Käsivars sai paar kuud tagasi veidi kannatada (kriimustasin kuuri koristades millegagi). Praegu on paar 15-sentimeetrist armikriipsu veel käsivarrel näha. Ning käsivars on veidi tundlik ka. Töid-tegemisi muidu seganud ei ole.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas teetanuse vastane süst sai tehtud?, Kui ei siis külastage kohe perearsti.
Teine võimalik põhjus on käenärvi kompressioon randmeliigese piirkonnas - neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos