jalgade valud 03.06.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
2005a. aprillist hakkas mul varvaste tuimus , jalapäkad läksid ümmarguseks ja hellaks. Valutama hakkasid ka jalasääred , põlveõndlad , valu levis kuni tuharateni.Jalasääred muutusid hellaks ja valulikuks ning käimine oli peaaegu võimatu. Perearst kirjutas välja salve ja valuvaigisteid mis midagi ei aidanud.
Käisin vasoloogil hiljem neuroloogil. Saadeti kompuuteruuringusse, kus diagnoositi spinaalkanali ahenemine L5/ S1 diski prolapsist MRT leiu alusel. EMNG-l esines väljendunud neurogeenne kahjustus mõlemapoolselt S1 närvijuure innervatsiooniga lihastes.
13.01.2006a teostatud PERH-s laminektoomia L5 nimmelüli kaare osas ning radikulolüüs S1 bilateraalselt. Peale operatsiooni valud pisut vähenesid , kui umbes kuu aja pärast olid valud jälle tagasi. Olen käinud peale operatsiooni kaks korda taastusravis, peale taastusravi 1-2 nädalat oli valu vähem kuid nüüd jälle on valud tagasi ja ma ei kannata neid valusid enam välja. Teen iga päev venitus harjutusi nagu arst soovitas , kuid valud ei kao ja ma ei oska enam kuskile oma murega pöörduda. Kuhu ma pean pöörduma , mida ma pean tegema? Äkki oskate mind aidata.
Ette tänades
Ingrid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tulge vastuvõtule võttes kaasa eelnevate uuringute tulemused.

Dr. Ain Pajos