kõrvavalud 27.05.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on üks probleem ja palun abi :

Olen 16 aastane, kohe 17.
Mind vaevavad juba üle poole aasta tugevad kõrvavalud.
Valu on kõrvakanalite taga, pea keskel. Mõlemad kõrvad valutavad iga päev ja peaaegu terve päeva.
Käisin perearsti juures, kes saatis mind kõrvaarsti juurde. Käisin korraga kahe juures. Nad tegid tavalisi uuringuid (tegid kuulmisteste, röntgen jne...), kuid mõlemalt poolt oli vastuseks, et kõrvadega on kõik korras. Soovitati minna neuroloogi juurde, et äkki on mingi närviga midagi lahti.
Enne neuroloogi visiiti kasutasin ibuprofeini ja paratsetamooli, mõlemad ei mõjunud ei väikeses ega ka suures koguses, kuigi kasutasin kõige tugevama toimega (400mg-d ja 500 mg-d).
Neuroloog pani diagnoosiks krooniline valu sündroom ja alguses kirjutas mulle välja rohu nimega Arcoxia ( etorikoksiib 120 mg). Võtsin seda pool tabletti päevas ja 28 päeva. Kahjuks ei mõjunud see mulle üldse, tegi ainult liiga uniseks. Järgmisena ütles ta mulle, et mu kõrvad valutavad sellepärast, et mul on põlv haige ( 4 aastat tagasi sain ma kehalise tunnis trauma ja siiamaani valutab, kord rohkem, kord mitte üldse, kannan ka ortoosi) ja ta ütles veel, et ta tõstab nende ravimitega mu valu läve, sest see olevat mul liiga madal. Siis kirjutas ta mulle Noritreni ( nortriptülliin 25 mg), seda võtsin vähem kui kaks kuud. See tegi valud hullemaks ja läksin tagasi. Ta ütles, et ta ei tea, mis mul viga on ja ta ei saa mind aidata ning kirjutas uue rohu välja. Seekord valuvaigisti Tramadol Lannacher retardi ( tramadool 100 mg). Ja ta soovitas mul uuesti kõrvaarsti juurde minna. Kohe järgmine päev lõpetasin Noritreni võtmise ja alustasin Tramadoliga. Tund läks mööda ja mul oli paha olla: pea käis tugevalt ringi, oli tunne, et kohe, kohe minestan. Peale selle valutas pea otsaeest. Ükskõik, mis asendis olin, olid valud ikka sama tugevad. Järgmine päev oli sama paha olla. Õhtul läksin kiirabisse ja seal ei tehtud midagi ning saadeti koju. Soovitati pöörduda neuroloogi poole. Järgmine päev kooli ei läinud, kuid pea käis ikka ringi ning puudub söögiisu ja on paha olla. Viimased neli ööd pole hästi magada saanud. Ärkan koguaeg üles, enesetunne on halb ja magama ei jää. Pearinglus ja halb enesetunne süvenevad eriti õhtul. Kõrvavalu on kohe ärkamisest kuni uinumiseni.

Mis uuringuid peaksin laskma endale teha? Ja mis see võiks olla, mis mind on juba tükk aega vaevanud? Ning kas see oli õige, et lõpetasin päeva pealt nortriptülliini võtmise? Võibolla tegigi see mu enesetunde väga halvaks? Kas võtta edasi tramadooli, kuigi see ei võtnud ka valusid täielikult ära?

Vastuse eest ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan jätkata Noritreni 25 mg hommikul ja mõne päeva pärast 2 tbl hommikul. Kui asi ei parane. tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591