valu käes ja käsi sureb ära 24.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!
Probleem järgmine, et parem käsi on juba mõnda aega veidi valulik ja sureb tihti ära.
Asi sai alguse peopesast- esmalt hakkasin valu tundma poepesas nt sõrmede kokkupigistamise ajal. Rusikasse kõtt panna ei saa, peopesas umbes keskmise sõrme kohal on terva valu, nagu kisuks miskit. Ja siis hakkas käsi vahest öösisti ära surma, niiviisi, et ei tundnud tervet kätt küünarnukist sõrmeotsteni.
Nüüd on juba paar kolm päeva keskmised sõrmed täitsa tuimad, eriti keskmine. Ja see tuim tunne oleks nagu terves käes. Ehk pisut on käelaba ka keskelt paistes, sõrmuste järgi otsustades. Nt küüsi viilides, lõigates on tunne nagu toimetaks kellegi teise sõrme kallal.
Kas sellisest probleemist saab ka koduste vahenditega lahti- soojendused või hoopis külmageelid, masseerimine, võimlemine vms.
Eirit huvitatud praegu mingitest ravimitest jms pole, sest olen 6.kuud rase. Kas probleem võib peituda ka arvuti klaviatuuri ja hiiire vales asendis. Kuigi varem selliseid asju olnud pole, olen aastaid töötanud samal kohal. Raseduse ajal on tekkinud ka mingi seljahäda, nö võtab alaselja kinni, et esmalt on liikuma hakkamine väga valulik ja vasakusse jalga suunduvad vahest teravad torkevalud. Seda parandab mul kui käin rasedate ujumises ja joogas.
Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleemi põhjus on ilmselt käenärvi kompressioon randmeliigese piirkonnas. Vältige selle käega pikka töötamist ja arvutihiirt ja fikseerige ranne sirges asendis.
Kui esineb turseid ja veepeetust organismis, tuleks konsulteerida günekoloogiga.

Dr. Ain Pajos