sklerosis multiplex 14.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mis haigus on sklerosis multiplex ? Minu tädil avastati selline haigus ja umbkaudu tean ka midagi, aga kuna tegemist on raske haigusega, siis sooviks teada haiguse kulgu ja mida üldse on oodata. Kuna tädil ,peale minu pere, kedagi pole, siis tahaks teada , kui raske see haigus on. Praegu ta võimleb kodus 2 x päevas ja liigub tubades ise, aga mis saab edasi ...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on kroonilise närvisüsteemi haigusega mille kulg on laineline. Haiguse ägenemistele järgnevad tavaliselt paranemisperioodid. Vajalik on pidev ravi takistamaks haiguse progresseerumist. Konkreetseid soovitusi tuleks küsida raviarstilt.

Dr. Ain Pajos