Seljavalu selja keskosas 26.03.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 27. aastane naisterahvas ja mind on juba mõned aastad vaevanud veidrad seljavalud. Pole seni nendega arsti juurde pöördunud, sest nad esinevad harva, umbes kord poole aasta sees või umbes nii - igatahes piisavalt harva, et ma täpselt ei mäleta, millal viimane kord oli. Aga samas on valu suhteliselt äge - ükskord oli nii äge valu, et võttis tükk aega enne kui voodist püsti sain. Enamalt jaolt nii hull ei ole. Istudes on ainult kergelt tunda, hullem on aga seistes või kõndides. Mõnikord tekib vajadus koheselt istuda või selga painutada, et kõige hullem ära läheks. Valu paikneb kusagil selja keskosas - st vööpiirkonnast kõrgemal ja õlavöötmest allpool. Valuga kaasneb selline veider tunne nagu avaldaks miski survet kopsule vmt, mis tekitab mitte just otseseid hingamisraskusi, vaid pigem on lihtsalt hingamisel mingit veirdat survet tunda. Tavaliselt kestab valu umbes päeva või paar ja tasapisi läheb lihtsalt üle. Senimaani pole täheldanud mingit seost otsese füüsilise koormusega vmt. Mõnikord on valu seljas hommikul ärgates, täna näiteks tekkis umbes lõuna paiku täiesti tühja koha peal.

Kas selliste valudega peaks pöörduma arstlikku läbivaatusesse või oleks mõistlik pigem lihtsalt venitada või massaaži minna? Valu päeval pole seni arsti juurde jõudnud ja siis hiljem nagu tunudub veider minna, sest nagu pole enam mingit valu ja järgmine kord tuleb jälle ei tea millal.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla roietevahelise närvi ärritusega seoses lülidevahelise kõhrketta degeneratsiooniga. Võiksite teha rö pildi rinnalülidest. Valude ägenemisel tuleks külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591