Krambid jalgades. 04.03.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mis aitab, kui jalad kisuvad krampi? Kannan madalaid ja mugavaid jalanõusid kuid sellest ei piisa. Probleemid hakkavad talvel külmaga ja niiske ilmaga, eriti siis kui palju käia või istuda Tihtipeale seisan keset tänavat, kõndida ei saa. Öösel magades piisab vaid liigutamisest kui krambid on jälle jalgades, kord labajalgades, siis sääremarjas. Hommikul ärgates on krampidejärgne valu lihastes ja käia on valus. Ülekaalu ei ole, kuid vereringe on aeglane.
Tänades 40-aastane naine Ere.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krampide vastu aitavad jalgade sirutusharjutused enne voodisseminekut. Selleks üritage istudes sirgete jalgadega põrandal haarata labajalgadest ja venitada neid üles. Ravimitest aitab diatsepaam.

Dr. Ain Pajos