Pearinglus, kõrvade müratalumatus, kaelavalu. 27.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25 aastane naine, 1 lapse ema. Mureks juba mitmeid kuid kestnud pearinglus ja müratalumatus ning kaelavalu. Pearinglus seisneb selles, et kõige rohkem just õhtuti on selline veider ümberkukkumise tunne, kuigi tegelikult ei kõigu ma mitte üks raas. Ka vahel päeval käib selline tunne nagu hooti üle ja ka nägemine läheb siis segasemaks, nagu ei haaraks kõike. Kõik ümbritsev läheb nagu teistsuguseks ja võõraks ning endale tundun ka peeglist nagu veidi teistsugune või võõras. Ei oska paremini seletada. Sellega koos on ka kõrvade müratalumatus- ei talu teatud hääli, need käivad tugeva mürana kõrvust läbi nagu järelkajana- nt lapse hele hääl, koerte haukumine, kahvli kõlks vastu taldrikut; nt mootorsae hääl ja vali muusika ei anna kõrvades üldse tunda. Ilmselt siis teatud helisagedus, mida üldse ei kannata. Kaelavalu on just juustepiiril- pidev kaelakangus ja taha poole väga valus kallutada, vahel hakkab ka peas suruma, eriti meelekohtades, kui kaelas surve on tugevam. Perearst ei oska enam aidata, uuringud tehtud (peaaju MRT, kaela röntgen, kõrva vaatas kah perearst ja ütles, et ilusti läigib:). Kõige rohkem häirib ennast siiski see nn pearinglus ja ümberkukkumise tunne, väga vastik ja hirmutav ka veidi. Valuvaigistid ja massaaz ja manuaalteraapia ei ole kaelale mingit mõju avaldanu. Mida arvate, kuidas ravida või kuhu veel pöörduda? Mis mida siis põhjustada võib (kõrvad tekitavad pearinglust või kaelavalu ja pinge kaelas või midagi muud)?

Lugupidamisega
Anna

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591