väsimus 02.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen noor naine, kaheksa aastat tagasi lõppes suhe, mis pööras mu elu pea peale. Pärast seda ei ole mul enam olnud hingerahu. Umbes aasta kestis väljakannatamatu valu, siis hakkasid igasugu häired - minestamisetunne, migreen, paanika ja hirm surma ees. Ja mis kõige hullem, ka mu mõttetegevuses oli muudatusi. On juba piinlik käia ringi mossis näoga, sest midagi ei näi paremuse suunas pöörduvat. Psühhiaater kirjutas rohud, kuid minu meelest need pärsivad ajutegevust, kuna olen loid ja ei taha millestki kuulda. Mind huvitab, kas on midagi, mis aitaks tohutu väsimuse korral? Olen kõik ära proovinud, alates vitamiinidest, igasugu tinktuuridest ja mustast kohvist. Miski ei aita. Väsimus algas siis, kui hakkasin rohtusid võtma, kuid nendest loobuda praegu ei saa. Kas tõesti peab elukvaliteet selle all kannatama? Teine tähelepanek: mu mõttetegevus jäi poole vähemaks, kui hakkasin rohtusid tarbima. Olen justkui poolik inimene, kuid teised seda ei mõista.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Väsimus ja loidus on tihti tingitud depressioonist, aga on võimalikud ka ravimite kõrvalnähud. Soovitan rääkida nendest probleemidest oma psühhiaatriga.

Dr. Ain Pajos