peaaju põletiku teke 30.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kuulnud igasugu jutte peaaaju põletiku tekkst. Üks tuttav rääkis, et ta sõber sai lihtsalt külma ja oligi kõik.

Läksin kaks päeva tagasi õue ja pea oli pesust märg natukene veel. Tuul oli metsikult tugev tol päeval. Kõndisin 5-6 meetrit ja hüppasin autosee. Pärast seda tulid sellised sümpatomid: kaelalihaste tuimus ja valu, ei saanud pead kirsti keerata. ja kolju taga paremalpool(seljatagant vaadates paremal pool) seal all lohus, kohe siis kui kolju lõpeb, on selline tuim valu juba kolm päeva. see ei ole tugev valu, aga annab tunda.

määrisin lihaseid ibumetiniga ja seda kohta ka. lihased on korras, aga see tuim valu on jäänud, täna hommikul on kõrv ka imelik natuke, aga see selleks.

Äkki saaksite kirjutada, mis on peaaju põletiku tunnused?

Ette tänades,
Ingvar

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tavaliselt esineb ikka ajukelmepõletik mis on põhjustatud infektsioonist- sageli viirusest. Külmetus soodustab haigestumist kuna langetab organismi vastupanuvõimet. Ajukelmepõletiku tunnused on tugev peavalu, oksendamine, kõrge palavik, valguskartus silmades ja kuklakangestus, sageli hiljem ka teadvusehäire.
Teil on ilmselt tegu külmetuset tingitud kuklanärvi põletikuga mis viib kaelalihaste pingele ja peavalule. Kaitske kael salliga ja võtke paar päeva ibuprofeeni.

Dr. Ain Pajos