pearinglus ja oksendamine 12.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure, emal ( 47 a)hakkas pea ringi käima-õhtul magama minnes ja oksendas pidevalt.... viidi haiglasse, 10 päeva oli viljandi haiglas..., siis läks ka vererõhk kõrgeks.
Koju tulles ikka sama asi, kuigi rohud on peal , võtab betaserc 16,ramicor 2, 5, amitriptylin 10mg, rivotril 2mg ja cerucal. Aga kuklas pidevalt rõhub, pikali olla on raske, ja parem külg suriseb imelikult-see algas reede õhtul, surin on selline, et nagu hakkaks jalg või käsi ´ära surema`... see surin lööb siis kätte, jalga ja näost põse peale
Mida soovitaksite ette võtta ja mida teha või kuhu pöörduda, et asi hullemaks ei lähe....

Ette tänades Teid!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla ajuvereringe häirega. Tuleks teha CT ja EEG uuringud ajus , neid aga kohapeal teha ei saa. Helistage ema raviarstile, kirjeldage olukorda ja paluge suunamist Tartu või Tallinna haiglasse.

Dr. Ain Pajos