kui ohtlik on healoomuline ajukasvaja 28.11.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

minu 25 aastasel õel avastati ajukasvaja, uuringute tulemusel on tegu arvatavasti siiski healoomulise kasvajaga. poole aasta pärast kutsutakse ta tagasi kontrolli, et vaadata, mis sellest saanud on. ja nüüd ma siin muutkui muretsen ja mõtlen igasuguseid hulle asju välja ja rõõmustan, kui mulle helistab, et näi õnneks veel on elus. ei kujuta ettegi, kuidas ma need pool aastat nii närvitsedes vastu pean, sest ega keegi ju minule ei räägi, kui tõsised asjad tegelikult on, et ma ei muretseks. olen üli-väga õnnetu ja tahan kindlalt teada, et kui head väljavaated tal olla võivad, ja tahaks hirmsasti kinnitust, et vähe tõenäoline on, et ühel heal päeval ta lihtsalt kukub kokku ja enam üles ei tõuse. ja kui tihti üldse lõigatakse healoomulist ajukavajat, ja kui mitmed seda operatsiooni vastu ei pea.
palun vastake kindlasti, sest õega ei julge nii sügavalt sellest teemast rääkida.

lugupidamisega
väike mustas mures õde

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Healoomulise kasvaja paranemine peale operatsiooni on tavaliselt hea, kõik sõltub kasvaja asukohast ja kuin täielikult õnnestub kasvaja eemaldada. Täpsemalt tuleks küsida opereerivalt neurokirurgilt.

Dr. Ain Pajos