Alaselja funktsiooni võime. 12.11.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 29 a. noormees. Samas on mul hädasid üle ühe. Olen raskusi tõstes
(tõstsin kaheksa aastat , ka väga raskeid puu toorikuid), kaks korda seljas tugevat valu tundnud . Siis sain ma kitsaste jalanõudega käimisest reuma. Vahepeal oli valu tuharas päris kange. Tegin kõhu lihastele harjutusi (soovitati), nagu veidi aitas. Neuroloog ütles pärast pildi tegemist, et mingid muutused on ja veel pidavat mul skolioos olema. Kas oskate öelda, kumb harjutus mu selgroo paika paneb, kas iga päev teha kõhulihastele, või ainult selja lihastele, või mõlemile ühe palju ? Kas seda nn. vahe ketast kuidagi aidata
annab ? Ja veel, reuma pärast võtsin 4 kuud ibuprofeeni 600 mg 2 tk. päevas, ehk mitu kuud mu valu tundetaju on pärsitud? Et ma tõstmis koormust ( tööl) oskaksin normeerida . Kas ma üldse midagi kummardada või tõsta tohiks ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt selgroo mitmese kahjustusega (selgroo liigeste kahjustus reuma tõttu ja valud seoses diskikahjustusega. ) Nii selja kui kõhulihaste pidev treening on mõlemal juhul vajalik ja ainus võimalus edaspidiseid valusid vältida. Treenitud lihased moodustavad nn. lihaskorseti mis lubab edaspidi tõsta ka raskusi. Töö kummargil asendis ei ole soovitav.

Dr. Ain Pajos