lubjaline kolle peas 31.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,pöördun Teie poole soovist teada saada sellise leiu kohta kompuutertomograafias:vasakpoolse ajusagara tuumades lubjalise tihedusega kolle.Millega võin seostada sellise kolde olemasolu.Olen 50-ne aastane naine ja juba lapsena tundsin suurt väsimust ja peas halba tunnet...see kõik on aastatega süvenenud...suur väsimus,pearinglus vahetevahel,uimasus,mäluhäired,halb tunne peas,ei talu vaimset ega füüsilist pinget,vimasel ajal kipub pea ka valutama...Olen aastate viisi käinud arstide juures ja seda kurtnud,on tehtud erinevaid analüüse jne.kõik tundub korras olevat ja lõpuks pole mind enam ka simulandina jutule võetud,perearst lõpuks kirjutas antidepressante,mida olen nüüd võtnud juba mitu aastat,olen nõudnud ka peast kompuutertomograafia tegemist,kuid sellest on alati keeldutud,kuna pidi liiga kallis olema,kuna elan lõuna-Eesti väikelinnas,siis ei olnud mul muid võimalusi kui leppida oma arsti keeldumistega...nüüd siiski lõpuks õnnestus mul see kompuutertomograafia välja võidelda...ja olen praeguseks arusaamatuse ees...mis seal võib olla....kas võib see olla tuberkuloosikolle...kuna minu ema oli minu sündimise ajal tuberkuloosihaige ja väga raskelt terve edasise elu,lõpuks neeru ja luutuberkuloos,kas võis olla tõenäoline,et ka mina sain temalt tuberkuloosi,aga mitte kopsu vaid kolded ajusse,olen olnud jäligimisel tub.dispanseris lapsena,kuna tuberkuloosi proov on alati olnud positiivne,kuna aga kopsus seda ei leitud,siis võeti lõpuks arvelt maha...ka olid noorpõlves mul pidevad palavikud pikka aega ja kuni 38 kraadini välja,põhjust neile palavikkudele ei leitud.....mida arvate Teie ja mida ma peaksin edasi tegema...kas nõudma saatekirja tuberkuloosi suhtes uurimisele,mida e taheta anda,kuna kopsud on puhatad,sest tunnen,et see peas olev häda süveneb aastatega.Teile tänulik olles Maia

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ajus lubikollete tekkepõhjuseid on mitmeid. Tavaliselt oskab Rö arst öelda täpsemalt mida kahtlustada. Teie jaoks on aga tähtsam kas tegu on areneva haigusega või vana(sünnitrauma?)kahjustusega mis vaevusi ei põhjusta. Selleks tuleks kompuutertomograafiat mõne aja pärst korrata.

Dr. Ain Pajos