inga 29.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma abikaasa pärast. 46 aastasel meesterahval on vasaku jala krambid.Krambid ei teegi nii muret kui sellega kaasnev mälu ja teadvuse kaotus.On juba kaks korda nii olnud.Esimesel korral juhtus see kodus-kramp tuleb hommiku poole ööd ja eks ta tahab töusta, et jalga põrandale panna aga mõttest kaugemale ta ei tea midagi.Kukkub voodist põrandale ja on seal oimetult maas niikaua kui keegi teda toibutama hakkab.Viimane kord oli kukkumine võõrsil raskem - ninast jooksis verd ja nina paistes,põsk katki ja vaiba muster nüol -järelikult oli kukkumine kõva.Ta ei oska seda seostada järsu tõusmsega ütleb, et minestus on teisiti, see on kõik nagu moment ja oimetult maas. Kiri sai pikk ja segane aga vast saate ikka aru.Kas on tegu ajaus millegiga või on siis tõesti vereringe härega tegu Jään vastust ootama!
Ilusat sügist Teile Inga.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla epilepsiahooga mille põhjus ei ole selge. Tuleks teha ajuuuringud (EEG, CT). Kui elate Harjumaal või Tallinnas, võtke perearstilt saatekiri neuroloogile ja helistage tel .6 748 591

Dr. Ain Pajos