näo punetus 27.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas oskate öelda, mis põhjustab näo punetust. Kas võib see olla neuroloogiline probleem?
Nägu hakkab mul punetama üsna tihti. Arusaadav oleks erutusseisundi puhul kuid seda juhtub ka üsna tavaolukordades, näiteks inimesega rahulikult vesteldes, vahel ka asja eest teist taga, näiteks sõites autoga pikka vahemaad tunnen mingil hetkel, et nägu hakkab õhetama, käega katsudes on lausa tuline.
Rene

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegemist kaasasündinud närvisüsteemi tüübiga kus ülekaalus on nn. parasümpaatiline reaktsioon (nahaveresoonte laienemine(punetus), madal vererõhk, aeglane süda, rohke higistamine jne.) Krooniline pinge ja stressiseisund süvendab neid regulatsioonihäireid.

Dr. Ain Pajos