tahaks veel elada normaalset elu... 26.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul selline mure. Olen juba aastaid hädas oma seljaga. Olen läbi aegade proovinud sanatooriume(mõni arst vanasti sai mulle tuusiku tasuta) Olen käinud haiglas ja teinud ravaivõimlemist ja igasuguste rohtudega proovinud, aga midagi pole aidanud. Viimane käik neuroloogi juurde tõi silma pisarad, õeldi, et niikaua, kuni mul ei ole veel püsivat närvikahjustust, niikaua ei lõigata ega midagi. Õppige elama selle seljaga. Appi. Olen veel noor (33) aastane naine ja tahaks veel ehk lapsegi saada, aga minu seljaga last enam välja ei kanna(perearsti jutt) Ma tahaks teha tööd ja kodus koristada, aga olen nagu sant juba. Elujärg ei ole ka kiita, et võibolla, kui oleks raha, siis oleks ka rohkem tervist. Mida teha? Pärnu arstid ei aita mind. Sõbranna ütleb,et ta viib mu Tartusse või Tallinnasse. Aga kas sealt saab abi ja kui palju see maksta võib? Kuskilt kuulsin, et esimene visiit on oma raha eest, aga kui sealne arst on nõus mind ravima, siis edasi maksab haigekassa? ! Kas on mingitki lootust et saaks veel elada ja püsti seista pikemalt, kui pool tundi, ilma, et ma valust kõveras kokku vajuksin? Et saaksin veel ilma pisarateta uinuda, kui üks jalg on õhtul tuim ja valutab. Praegu võtan 600mg. ibubrofeeni iga päev, et üldse elada. Mul on eluisu juba otsas, mida teha???

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt süvendab seljavaevusi närvisüsteemi stressiseisund (depressioon).Tõhus ravi peaks olema kompleksne. Kirja teel ilma olukorraga tutvumata aga konkreetseid ravisoovitusi anda ei ole võimalik.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591