Peavalud ja imelik tunne jalgades 12.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 16 aastane tütarlaps. Sportlike eluviisidega.
Nonii tegelikult on kaks küsimust:
Esiteks: umbes paar korda aastas juhtub selline asi et parem käsi ja parem näopool( kaasaarvatud keel) lähevad tuimaks.... kätt ja nägu on raske liigutada ja rääkimine on samuti raskendatud....sellega kaasne tugev peavalu meelekohtades ja ka kuklal... kui umbes tund aega pikali olen siis kaob tuimus ära, aga pea valu jääb veel mitmeks päevaks... samas on ka vahel tihedamini sellinie asi et varak silm on katsudes valus ja valu nagu kiirgaks edasi otsmikule.... mõni kord kehalise tunnis pikkamaad joostes hakkab silmade ees virvendama
Teiseks: koolitundides(45 minutit tund) hakkab umbes poole tunni jooksul vahel varemgi parema jala reie taga külg ja ka sääremari tugevalt valutama (nagu oleks närvivalu)... ja kehalise tunnis joostes umbes 200 meetrit muutuvad jalad altpoolt põlvi justkui rasketeks ja sääremarjad lähevad metsikult krampi, jalad värisevad all ja raske on püstigi seista... see värin levib üle kogu keha ja siis värisengi umbes kümme minutit, samas muutub ka hingamine raskeks ja hakkan nagu hingeldama metsikult...
Arsti poole ei ole pöördunud, kuna ei tea kuhu peaks minema...
Loodan, et saate kuidagi aidata...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Peavalu ja näo ja käe tuimus on tõenäoliselt migreenihoog - ravi määrab neuroloog.
Jalgade värina ja hingeldamisega pingutusel tuleks põõrduda perearstile et teha põhianalüüsid ja EKG uuring.
Dr. Ain Pajos