herpes zoster 09.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Jaanuaris opereeriti mul vasakus rinnas kasvaja.Tegin läbi keemia, kiiritusravi.Kõik läks hästi.Nüüd augusti lõpus lõi vasaku rinna ümber laiguliseks.Näitasin Tartus raviarstidele ja pandi diagnoos herpes zoster.Et see on kaua kestev ja väga valuline.Tõesti.Rinna ümbert on punaselaiguline (kuid ville ei ole),nüüd veel ka sügeleb osaliselt.Kirjutasin Tallinna vähiliitu ja kirjeldasin, seal öeldi ka sama diagnoos.Ju ta siis ongi.Muidu pole enesetundel väga vigagi, kuid ükski määrimine ei aita,aitab ainult õhtul ja ühel korral päeva jooksul valuvaigisti (õhtul võtan tramadoli ja päeval ibumetini).Kui pikalt neid valuvaigisteid siis võib võtta, millised on märgid herpese taganemisel,nuud olen juba terve septembrikuu piinelnud.Abaluu taga on nagu närvipõletik (mis mul on olnud nagunii igal sügisel) ja ees rindade vahel on nii valus, et valus on magada,tõusta,külge keerates pean tõusma ja uuesti teisele küljele heitma.Vasakul kaelasooned on nii valusad ja valus on ka vasaku kõrva tagant pea piirkond.Kükitan ja üles töusen siis on kogu rindkeres nii valus. Kas see ongi herpesele nii iseloomulik ja võtab paranemiseks kaua aega või saab seda kuidagi leevendada.Või mida Te üldse selle kirjelduse kohta ütleksite. Ette suur tänu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui esine ka kõrvetus ja torkimistunnet punaselaigulisel alal, siis valuvaigistid ei aita ja ravi saamiseks tuleb pöörduda närviarsti poole.

Dr. Ain Pajos