selja- ja liigesevalud 06.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Juba aastaid 10 on mu selg mulle ebameeldivusi valmistanud. Kogu selgroo tekitab pidevat valu. Valu leevendab, kui ligutan selga - sellega kaasneb aga jube ragin, mis ka haiget teeb. See ragin on mul juba ka randmetes, jalalabades ning kaelas.

Selg väsib kiirsti - seista ega ilma seljatoeta istuda kaua ei jaksa.

Olen käinud aastate jooksul väga erinevate arstide juures - röntgen ei näidanud mingit viga (seda mitmel korral) elektriravi ei aidanud ka midagi - selgroost on võetud üdiproov, mis ka midagi targemaks ei teinud. Olen käinud palju mašaašis, nõelravis ja isegi "nõidade juures". Ainukene (va. nõiad), kes midagi oskas selja vea kohta öelda oli kondiväänaja - tema jutule ei saanud ma aga röntgenis kinnitust.

Olin 99 aasta isegi haiglas (mitte otseselt selja pärast), kus mul tulid tõsised seljavalud peale - nii hullud, et kolm päeva käidi mind söötmas, sest oma käe liigutamine tektas põrgulku valu seljas. Arstid uurisid, tegid analüüse, röntgeni jne - aga haiglast lahkudes kirjutati väljavõtte peale, "...tekkisid arusaamatud seljavalud, mis iseenesest nelja päeva möödudes kaudusid..."

Mul on muidugi seljaga palju õnnetusi ka olnud - olen kukkunud kõrgelt seljapeale, jäänud kolm korda auto alla, emal oli mind kõhus kandes radikuliit, liiga noorelt hakkasin jõusaalis käima ning tekitasin ka seal seljale kahju.

Kokkuvõtlikult on olukord selline, et selg valutab mul koguaeg, segab väga paljusid toimetusi ning tekitab ebameeldivusi, kuid arstid ütlevad mulle, et mul on täiuslik selg....

Oskate ehk nõu anda, mida ma peaks tegema, et probleemist lõpuks lahti saada?

Tänud

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik et tegu on kroonilise liigestepõletikuga(reuma?). Võiks konsulteerida reumatoloogiga.

Dr. Ain Pajos