peavalud 06.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 23. aastane naisterahvas.
Olen väiksest peale põdenud peavalusid ning olen nendest niivõrd väsinud, et ei tea, kust abi otsida. Kirjeldan natuke oma nähtusid:
Lapsepõlves valutas pea üsna tihti, vahest mõni päev järjest, vahest oli paar päeva vahet ja jälle valutas. Siis pandi mulle diagnoosiks vegetodüstoonia??
Suureks saades, peavalud ägenesid ja peale sünnitust (ca 1,9 aastat) on peavalu praktiliselt iga päev. Võib valutada juba ärgates, aga võib ka hakata päeva jooksul valutama. Harva on olnud kõige rohkem ilma valudeta 5 päeva.
Mõnikord valutab, võtan peavalu rohtu, läheb natukeseks ajaks üle ja hakkab jälle valutama. Valutab terve pea. On olnud ka nii, et täitsa hea olemine, järsku hakkab silmade ees virvendama ja 10 minuti pärast on metsik valu, mida ei võta miskit ära. Olen sellise valu käes ka oksendanud. Need hood olid ennem 1 kord kahe kuu jooksul, nüüd on üks kord kuus kindlasti. Arstid on võtnud ainult vereanalüüsi ning ütlevad, et kõik on korras. Kui valutab pea, siis ütlevad võtta valuvaigisti, aga mul nendest ausalt öeldes, hakkab juba magu valutama. Peaaegu iga päev ju võtan valuvaigistit. Nendest peavaludest on tekkinud viimasel ajal ka väsimus, töölt koju tulles ei viitsigi enam midagi teha ja seda minu vanuses!
Palun, kui saate, siis aidake.

Ette tänades,

Marika

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on teil migreen. valude sagenemine ja pikenemine on tõenäolisel põhjustatud veel kaelaprobleemidest ja võimalikust depressioonist (väsimus).
Ravi peaks olema kompleksne et olla tõhus.
Tulge konsultatsioonile.
Tel 6748591
Dr. Ain Pajos