selg ja jalad 06.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on järgmine probleem.
Olen 27. aastane naisterahvas. Juba aasta aega on mind vaevanud õlavöötme, just eriti vasaku poole, valud. Käisin neuroloogi vastuvõtul ning mul diagnoositi skolioos. Käisin massaažis ning ravivõimlemise grupis. Harjutusi kordan nii tööl olles, kodus, igal pool kui tunnen, et õlad, kael ning vahest ka selja alaosa valu teevad. See aitab valusid leevendada ja enesetunnet parandada.
Nüüd on mul tekkinud soov jõusaalis käima hakata. Mis te arvate, kas on see skolioosi puhul mõeldav või peaksin siiski ainult ravivõimlemisega piirduma? Tean, et skolioosi puhul kuluvad tugevad ja selgroogu toetavad lihased marjaks ära.
Veel küsiksin järgmist. Viimasel paaril päeval on mul vasaku jala laba osas (suure varba piirkonnas) tunda nn sipelgate jooksmist ning vasaku jalalaba sisemine külg on katsudes kuidagi tuim, mingit teravat närvivalu ei tunne, kuid mulle ei meeldi, et mu vasaku jalalaba tundlikus on teistsugune.
Millest võib see tingitud olla ning kas on ka muretsemiseks põhjust?

Tervitades ja Teie vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jõusaalis treenimine on kasulik ja soovitav kuigi algul võib oodata lihasvalude ägenemist.
Jalalaba tundlikkuse häire võib olla seoses nimmepiirkonna lülidevahelise kõhrketta väljasopistusega. Tuleks teha rö. pildid nimmelülidest.

Dr. Ain Pajos