Peavalud kolmandat kuud 25.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 16 aastane poiss, kellel algasid juuli lõpust peavalud ja nö. palavikustamine. Palavik on peamiselt õhtuti - 37,3 raadiuses.
Kuid kohati on peavalud väga tugevad ja pidevad.
Vereanalüüsid on olnud kõik suhteliselt korras. Käed on samuti kahvatud, kuigi hemoglobiin on korras. Ja ülemine vererõhk on ka 135 raadiuses keskmiselt.
Mingeid liigese valusi ega midagi ei ole, vahepeal tabas küll angiin, kuid sellest on juba kuu aega möödas.
Just ärkan hommikuti peavaludega ja õhtuti kestab see alates kella viiest kuni kümne/üheteistkümneni tugevamalt kui keskpäeva paiku..

Mida teha ja mis selle võib põhjustada?

Ette tänades, rait.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirja teel ei ole võimalik asja selgitada. Kui suvel oli puugihammustus, tuleks teha puugianalüüsid, lisaks tavaline vereproov perearsti juures. Kui analüüsid on korras tule vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos