silmalihased 09.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mu teismelisel tütrel on silmalihaste nõrkus. Nägemine on korras, aga lugedes hakkavad silmad kipitama ja enne prillide väljakirjutamist (+0,5) ei saanud ta vahepeal raamatusse vaadatagi. Nüüd on prillid juba kangemad, aga lihased ikka väsinud. Mis põhjusel selline häire on, pole teada. Silmad väsivad ju igaühel suure koormusega, aga sel kevadel äkki olukord halvenes, varem polnud prille vaja. Tundub ka, et see probleem on süvenev.

Kas see võib olla seoses mingi üldise lihashaigusega (müasteenia)? Tüdruk on muidu sportlik, ülejäänud lihased (veel?) ei väsi. Mis uuringuid üldse peaks tegema? Silmaarst enam aidata ei oska.

Tänan vastuse eest ette.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui silmalaud vajuvad nähtavalt alla või esineb topeltnägemist tuleb pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos