peavalu 12.10.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kannatan juba paar aastat pidevate peavalude all. Olen pöördunud mitmete arstide poole, kuid abi pole senini saanud. Peavalud algasid kui talvel sain külmetada, tulin nimelt ujumast ja juuksed olid ilmselt niisked, pea oli loomulikult kaetud, kuid järgmisel hommikul ärkasin tohutult suure peavaluga, mis lõppes alles siis kui sain arstilt lihaseid lõdvestavaid tablette ja valuvaigisteid. Kaelast on röntgenpilt tehtud, diagnoos: tservikaalne osterokondroos, ometi ütles arst, et see pole mingi eriti tõsine haigus, lihtsalt kael ongi selline sirge ja sellised kaelad valutavad ning võivad tekitada ka peavalu. Paraku pole peavalud senini kadunud, kuna esineb ka kaela kangust, siis on soovitatud massaaz'i - tegin 10-korrase kuuri läbi, aga ei midagi, massöör soovitas ujumas käia, peale kahte korda (olen käinud praeguse seisuga 1x nädalas kahe nädala jooksul) olen tundnud hoopis vastupidist efekti - järgmisel hommikul peale ujumist ärkan jälle jubeda peavaluga ja see mitte ei parane, vaid süveneb. Üks arst kirjutas mulle antidepressante, kasu polnud neist mitte kõige vähematki. Suuremate valude korral võtan oma algatusel ibuprofeeni, kuid see hakkab vaikselt vist juba maksa kahjustama. Olen kuulnud, et selliste valude puhul tehakse ka kaela lõdvestavaid süste, ometi ei tahtnud minu närviarst neist midagi kuulda. Kuna selline pidev suruv tunne peas segab kõiki mu tegevusi - nii tööd kui õppimist, siis pole ma otsustanud veel käega lüüa, aga mida teha? Olen mõelnud, et võibolla on tegemist hoopis ajuveresoonte haigusega või mõne muu protsessiga ajus, toimub ehk veresoonte laienemine või kitsenemine vms. Kas on võimalik seda mõnes polikliinikus uurida, näiteks ultraheliga? Või oskate ehk midagi muud soovitada, millega tegemist võiks olla? Üks arst arvas, et see võib olla närvipingest tingitud, kuid kinnitan, et mul on elus tunduvalt raskemaid perioode tulnud üle elada kui praegu ja ise ma küll ei tunne, et ma väga närviline oleksin. Võibolla on tavalisele ravile lisaks olemas mingeid alternatiivseid ravivõimalusi? Mida soovitate?

Ette tänades,

Maris Mutso

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Peavaludel on palju erinevaid põhjuseid. Diagnoosiks ja tõhusaks raviks on vaja peale kirjelduse ka arsti läbivaatust, vahel ka lisauuringuid. Soovitan tulla neuroloogi vastuvõtule.

Dr Ain Pajos

tel. 6 748 591