lihasnõrkus ja väsimus 07.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkis selle aasta alguses väga ebainimlikult suur väsimus millega kaasnes ka lihasnõrkus. Isegi hommikuti tõustes olin ülimalt väsinud olgugi et olin maganud 8-10 tundi ja mõnikord oli igapäevaste toimingute tegemine tõeline katsumus. Lihased olid kui tina täis ja jõudu ei olnud. Selline seisund kestis umbes 3-4 kuud ja hakkas tasapisi vaibuma aga päris normaalsesse seisundisse ei ole siiamaani jõudnud. Olen sageli väsinud, väsin kiiresti, lihased on kuidagi nõrgad. Olen aastaid regulaarselt treeninud kuid nüüd ei tule sellest enam midagi välja sest peale max 2-3 treeningu järgselt on seisund veel hullem. Lisaks sellelle on mul nüüd kaks korda olnud episood kus mu nägemine muutub häguseks. Esimene kord talvel ja nüüd augustis uuesti. Kestab see 3-4 nädalat ja siis hakkab asi taas paranema. Silmaarsti arvates on tegmist vaid silmalihaste väsimisega, kuid nendel perioodidel ei ole mul olnud suuremat koormust.
Kas tegemist võiks olla mõne neurolooglise haigusega? Olen kuulnud et sclerosis multiplex võib anda samasuguseid sümptomeid või on ssee liialt ebatõenäoline selliste sümptomite puhul kui minul.
Ette tänades,
Kaire

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Scl. multiplex on harv haigus millele teie toodud vaevused ei ole tüüpilised.
Võiks alustada perearsti juures tehtavatest üldvereanalüüsidest ja EKG uuringust. Kui need on korras minge neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos