Pinged kuklas, kas stress? 06.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 37 aastane meesteravas. Umbes 1,5 aastat tagasi kooli lõpetamise pingelisel eksami perioodil hakkas mul pea ringi käima ja teadvus kippus kaduma. Perearsti juures kirjutati mulle välja rahustid ja antidepressandid sest ilmnesid ka ärevushood millest tõusis vererõhk. Ajapikku jätsin rahustite kasutamise, kuid jätkasin antidepressantide kasutamist, mis kestis aasta. Tundus ,et kõik on korras, kuid paari kuu möödudes ilma ravimita tundsin jälle kuklas pingeid, pea tundus peale pikka tööpäeva kuidagi paks ja uimane ning õhtul oli uinumisega probleeme. Püüdsin magama jääda, kuid ärevus hoidis üleval ja kui ükskord magama jäin siis oli uni pindmine. Nüüd olen jälle umbes kuu tarvitanud antidepressante FLUX. Tunnen ennast jälle paremini. Pinged kuklast on kadunud, kuid peale tööpäeva seda küll mitte iga päev, ei suuda uinuda. Töö on küllalt pingeline ja vähe füüsiline. Nüüd teen iga päev lisaks ravimitele umbes 40 minutit füüsilist trenni lootes sellest abi saada. Kui on võimalik siis sooviks teada, mis haigusnähuga on minu puhul tegemist, mida selleks teha, et paraneda ja kui kaua ma pean ravimeid tarvitama? Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seda kõike tuleks küsida arstilt, kes on teostanud läbivaatuse ja määranud ravimid.

Dr. Ain Pajos