migreen 17.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tugevad peavaluhood on mul esinenud nüüd juba üle kahe aasta (olen 23 a). Ametlikult migreeni diagnoositud pole, korra kui käisin neuroloogi juures, kus ilma mingit nõu ja seletust andmata kirjutati kohe välja antidepressandid, mida ma võtma ei hakanud, sest püüan selliseid asju vältida.

Olen üpris veendunud, et tegemist on migreeniga kuna valu esineb korraga ühes piirkonnas, tavaliselt meelekohas, hiljuti on laienenud ka kuklale ja kaelale- kael muutub hästi valusaks, pead on "raske" hoida, kuklal asvuad lümfisõlmed on hästi valusad. Valu vahetab ka. nö. pooli, ükskord valutab vasak, teine kord parem pool. Valutekitajaks on tavaliselt väsimus, igasugused pingekõikumised, söömata olek jms. stressitegurid.

Valu olen hoidnud enam vähem kontrolli all Solpadeiniga. Mis mind ajendas kirjutama on see, et viimasel ajal on migreenihood järjest tiheneud ja kui varem oli max kolm päeva järjest peavalu, mis lõpuks taandus, siis nüüd on juba 8 päeva järjest nii, et hommikul on kõik korras, aga mida õhtupoole, seda hullemaks läheb ning olen taas sunnitud valuvaigisteid võtma. Kuna olen ainult viimase nädalaga söönud pea kaks pakki Solpadeini (võtan neid kaks korraga, üks ei aita), siis hakkab tõsine mure juba tervise pärast, nii suur kogus tablette vaevalt et kasulik on. Viimasel ajal ka Solpadein enam ei võta peavalu täielikult ära, vaid ainult leevendab nii palju, et "kannatab olla" ka püsti olekus.

Septembrist alates on kaela peal ka lümfisõlmed märgatavalt suurenenud (praegu 6-7 üle 1. cm. läbimõõduga muna). Olen käinud neid arstidele näitamas (kuni onkoloogini välja), andnud proove (veri ei kajasta midagi, ka mitte põletikku), aga keegi ei oska seletada, mis viga. Kas suured lümfisõlmed võivad olla seotud migreeniga? Tarvitan ka antibeebipille, aga seda juba 5-6 aastat, esmalt logestit ja viimased ~3 a. Jeanini.

Küsimus siis lõpuks selline: Mida peaks edasi tegema? Olen probleemiga tegelemist koguaeg edasi lükanud naiivses lootuses, et äkki jäävad peavalud ära. Kuna seda ilmselt ei juhtu, siis kas oleks vajalik taaskord neuroloogi juurde minna?

Ette tänades,
Karmela

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suurenenud lümfisõlmed ei ole seoses migreeniga.
Migreen on pärilik kalduvus peavaluhoogudele. Hoogusid ägestavad ja sagestavad veel krooniline stress ja depressioon , samuti kaelaprobleemid. Seega tõhus ravi on alati kompleksne.
Soovitan tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
Tel 6 748 591