evra & migreen 2 04.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

väga väga vabandan...unustasin veel mainida, et kui ilm läheb sombuseks(halliks), siis esineb ka peavalu või vähemast on pearinglus või selline "vatti täis" tunne, tunnen nii tänagi (täna ka selg pinges) ning vererõhk on kuskil 110/70 olnud.väga harva kõigub.samuti unustasin mainida, et esimese raseduse lõpus(pea 14 a tagasi) hakkasin nägema täpikesi silme ees(nagu kärbsemust), seda ka mitte valutava peaga.olen isegi pöördunud silmaarstile.enam ei pane ma neid aastaid tähelegi, aga tean, et nad on ikka ja üks arst(neuroloog vist) on selle kohta öeldnud, et see madalast vererõhust ja pinges kaelast.kunagi tehti ka peast pilt, see oli väääga ammu, siis ma veel ei saanud täpselt aru millal ja miks mu pea valutab ja kartsin seda jubedalt(mis süvendas valu).lapsena arvasin, et valutab silm.mingeid erirohtusid ma ei ole peavalude puhul tarvitanud.varem püüdsin neid taluda ja siis nad ajasidki rohkem iiveldama.vahepeal "sõin"ibuprofeeni, aga nüüd on olnud probeeme maovaludega(refluks) ja enam sellist ravimit ei julge võtta. on olemas clotam(vist sellise nimega) , aga selle üks tablett ei aidanud.need kirjutati vahetult enne teist rasedust ja ma pole neid eriti tarvitanud, sest lõpetasin hiljuti alles imetamise(laps 1,4 a) ja raseduse imetamise perioodil sain hakkama paratsetamooliga.2-3 tbl päevas võtab lõpuks suure valu ära, üritan ka vaikselt lamada või magada...aga mure jah ikka peamiselt 1.kas mul võib olla migreen ja 2. kuidas selle evraga jääb, kas julgen seda kasutada.vabandan ja tänan veelkord

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

1. migreen on tõenäoline
2. hormonaalsed rasedusvastased vahendid võivad migreenihoogusid provotseerida ja pikendada.

Dr. Ain Pajos