evra & migreen 04.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere!
olen 33-aastane naine kes ei soovi enam rasestuda.kuna teine rasedus ei tahtnud aastaid tulla, siis ei kasutanud ma kaua midagi ja ei tea neist asjadest ka midagi.günekoloog kirjutas mulle välja evra plaastrid.alles kodus hakkasin lugema infolehelt, et neid ei tohi migreeniga kasutada.
ausalt öelda ei teagi ma kas mul on migreen, aga lapsest saati on mul esinenud peavalusid, mis tihti lõppevad iivelduse ja oksendamisega.valu hakkab turjapiirkonnast või kuskilt õla ja kukla vahelt, kiirgab silma ümber(tavaliselt parema) ja väga halb on sel ajal olla.üldiselt ei piirdu valu ühe päevaga.valu tuleb tavaliselt menstruatsiooni algul, tuule käes olles palja peaga, muretsedes jms.vahel, kui väga halb ja iiveldab nii, et ei saa tablettigi võtta, siis hakkab ka süda puperdama, kõik helid ärritavad .kunagi üks arst väitis, et mul on liiga sirge kael(kunagi teadsin isegi ladinakeelset nimetust) ja nõrgad lihased .olen suur närveerija ja tihti pinges.on need mul pingepeavalud või migreen? ma ei ole plaastreid veel kasutama hakanud ja ausalt ütelda eriti ei julge ka.mis võiks minuga juhtuda, kui kasutan plaastreid ja peavalude põhjuseks on ikkagi migreen.või on migreen ikka minu kirjeldatud probleemist sümptomiterohkem?tänan vastuse eest:)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sama vastus