valu roiete piirkonnas 01.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Paar kuud tagasi tekkisid äkki valud vasakpoolsete roiete piirkonnas. Eriti halb oli lamades ja liigutades. Kadusid mõne nädalaga. Nädal tagasi taastusid uuesti, aga nüüd pisut kõrgemal , vasaku rinna all oleval roidel, millele vajutades on ka tunda valulikkus. Algul oli lamades ja keerates hullem, nüüd on taandunud, aga ikka tunda. Soojas vannis ei tunne üldse, aga muul ajal ära ka ei kao. Kas rinnaga ei või tegemist olla, kuigi see ei ole ise ei valus ega ka mingeid tükke ei tunne. Praegu seda kirjutades tundub mulle, et see tuim valu kiirgab ka selga (selja kohta on küll valu palju öelda, pigem tunnen, et see koht on olemas. Ühesõnaga -seal vasakus rindkeres hulgub miski ringi? Olen 62 a naine. Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline on roietevahelise närvi ärritus mille põhjuseks võivad olla muutused selgroo rinnaosas. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos