antidepressantide kõrvaltoime 18.05.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Kas on võimalik et antidepr-d võivad tõsta prolaktiini taset mingil määral? Tarvitasin AD-e veidi üle aasta ja nüüd seoses rasestumise sooviga avastati et see on kõrgem kui varem ja et see võib pärssida rasestumist . Kuigi nüüdseks olen AD-de tarvitamise juba lõpetanud. Ja kas üldse näiteks vererõhurohud (propanolol), mida olen võtnud võivad olla takistuseks rasestumisel?
Ette tänades
K

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Erinevate antidepressantide kõrvaltoimed on erinevad. Propranolooli otsese kahjuliku toime kohta lootele andmed puuduvad, rasestumist ravim ei takista.

Dr. Ain Pajos