pingepeavalu 28.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi kukkus mu isa suurte peavaludega kokku. Kutsusime kiirabi, kuid olukord läks veel hullemaks. Isa halvad mälestused kiirabi ja arstidega viisid enesekontrolli kaotamiseni, ta ägestus. Muidu loomult rahulik inimene aga siis muutus ta lausa agressiivseks. Ta ei lasknud ega lase end aidata... kannatab valusi, mille tagajärjel kaob mõistus... ärritub kiiresti, on agressiivne, ei lase endale kedagi lähedale, suhtub halvasti arstidesse ja meditsiini väites et ta saab ise hakkama. Suurte pingutustega saime ta siiski Tartusse kompuuter uuringusse. Mitte midagi sellist ei leitud, mis neid meeletuid peavalusid tekitavad. Nii arvatigi, et tegu on pingepeavaluga. Perearst kirjutas peavalurohud ja antidepressandid. Esimesed rohukarbid sõi ta korralikult ära aga kui oli vaja minna uuesti arsti juurde siis ta keeldus. Nii on see tänase päevani. Periooditi on tal peavalud jälle suuremad, ta on tujukas ja närviline. Puudub elu- ja töö tegemise isu. Päevast päeva kurdab peavalusi, kuid mitte midagi ette ei võta ja meil teha ei luba, et nendest valudest pääseda. Elame suure pinge all, iga päev on vaid hirmud ja närvipinge. Kuidas sellist inimest aidata kui ta ise end aidata ei lase ja keeldub arstide ja meditsiini abist? Ning mida üldse ette võtta?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sellist inimest aidata ei saa. Proovige asja selgitada ja tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos