....vasak käsi ja selja valu 25.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere .Olen 44.a-ne naine.Mulle teeb muret vasaku käe nn. suremine öösiti,mitte ainult,ta lausa valutab ja ei toibu niipea.Olen öösel sellepärast ülesse tulnud ja siis võtab pool tundi aega kui asi kuidagi normaliseerub.Isegi päeval on ta kuidagi teistmoodi ,nõrk .Teiseks teeb mul muret selja nimmepiirkond.Valutab ja see valu lööb nagu puusadest jalgadesse.Töö ka seisev ja suhteliselt pikk.
Aitähh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käe öine suremine on ilmselt tingitud käenärvi pidevast kompressioonist randmeliigese piirkonnas. tuleks säilitada igas olukorras sirget rannet. mitte painutus ega sirutusasendit.
Nimmevalu põhjus on tavaliselt lülidevahelise kõhrketta väljasopistus.
Kui asi ei parane, tuleks külastada neuroloogi

Dr. Ain Pajos