Kas neuroloogi või reumatoloogi juurde 19.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

24a noormees.
Pikemat aega on alaselg ja vasak puusaliiges valulikud. Vaegus mõjub just autoga sõites ja öösel magama minnes (01-03 on kõige hullem). Ei saagi öelda, et oleks tegemist otse valuga, vaid pigem ebameeldiva tuima tundega, mis jalga võpatama paneb ja jala väliskülje hästi hellaks teeb. jalg tundub ka kuumaks minevat. Unetus ja pidev selle teemaga maadlemine on tekitanud ka ülimalt tugeva närvilisuse. Naljakal kombel ei mõju ükski valuvaigisti, aga vahel aitab mõni rahusti nagu Lexotanil (lõdvendab lihast äkki). Olen käinud palju "kondiväänajate juures", kuid see näib vaid hetkeks asju leevendavat. Seljast on tehtud pilt ja leitud on mõndade lülivahemikkude kitsenemist. Reumatoloog, kelle juurde sattusin, lasi esmalt eemaldada mandlid (5 kuud tagasi), kirjutas "igaks juhuks" Plaquelini, mis pole küll absoluutselt mõju avaldanud. Kas ma äkki haugun vale puu all ja peaksin hoopis neuroloogi/neurokirurgi poole pöörduma? Reumatoloogi juurde sattusin lihtsalt, kuna olin aru saanud, et seljavalu on nende teema. Kõik näivad lihtsatl erinevat juttu rääkivat ja teadmatus, mis mul lõppudelõpuks viga isegi on, lisab närvilisusele tublisti juurde ja ega see vist vastavale probleemile samuti kasuks ei tule. Tänan vastuse eest ette.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Neuroloogi vastuvõtul võib põhjus selguda.

Dr. Ain Pajos