Sõnad ei tule meelde. 30.09.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

LP. Doktor!

Olen 45.aastane naine.35 aastat nendest migreenik (tohtri poolt pandud diagnoos peale põhjalikke uuringuid).Viimasel ajal olen hädas sellega,et sõnad ei tule meelde.Tahan öelda jagpall,pean aga selgitama,et see on tegevus,kus palli järel joostakse,tahan öelda kahvel,seletan,et see on ork , millega sööki suhu pannakse jne.jne.Algul tegi see mulle ja mu perele nalja,nüüd olen hädas juba kaupluses ja mujal.Olen üsna palju tavitanud migreeniravimeid ( ZOMIG,NAPROKSEN diazepamiga).Kas võib mälu "nõrgenemine olla seotud sellega? Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teie kirjeldatud mäluhäired, mis juhul kui nad esinevad väljaspool migreenihoogu, ei ole migreeniga ega tarvitatud ravimitega seoses.Tegemist võib olla algava ajukahjustusega mille iseloomu ja võimalikud vajalikud uuringud määrab arst. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos