vasak käsi 11.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, et juba 3-4 päeva tunnen vasakus käes tõmblusi. Neid esineb nii randmes kui ka üleval ja allpool küünarnukki. Lihastõmblused nad nagu ei ole ja need tõmblused on olnud pidevad. Kui kätt jälgida on näha pisikesed tõmblused ka väljastpoolt. Väga ebamugav tunne on. Nõrkust otseselt selles käes ei ole, kuigi öösiti on tunne nagu oleks käsi üleni tuim ja tahaks teise käega seda kätt abistada, aga samas käsi liigub küll.
Vahetevahel tunnen neid tõmblusi ka mujal - jalgades, õlgades, seljas.
U 3 kuud tagasi tundsin vasakus käes imelikke surinaid, tookord sai ka neuroloogi külastatud. Diagnoosiks müofastsalgia ja soovitati massaazhi. Mõne päevaga surin kadus. Vahepeal polnud tükk aega miskit tunda ja tundsin ennast juba üsna hästi ja nüüd siis jälle. Käed surevad ka tihti just öösiti ning kui toolil istudes on küünarnukid asetatud käetugedele.
Milles võib asi olla? Kas peaks neuroloogi poole pöörduma või läheb asi iseenest üle piisava võimlemise ja liigutamise abil?
Ette tänades,
Krissu 25

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Massaaz ja võimlemine võivad soodsalt mõjuda. Kui sellest hoolimata tõmblused ja surinad käes jätkuvad, tuleb uuesti külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos