neurofibroom 11.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Sooviksin teavet neurofibroomide kohta. Miks need tekivad ja kas on võimalik uute sõlmede tekkimist kuidagi vältida. Meie närviarst ütles, et tuleb hoiduda kõigest mis kiirgab, et kohvitass ka annab kiiritust :) Olen nende
sõlmedega päris hädas. Valutavad ja kerged valuvaigistid ei võta valu ära. Ei tahaks kangeid vaigisteid tihti tarvitada. Op-i kardan, sest kõiki närve ei saa säilitada. Olen seda juba kogenud. Tean niipalju kuidas see sõlm ümber närvi on ja milline ta välja näeb, aga rohkem ei osata mulle rääkida. Ehk oskate seda Teie. Tänan ja kena päeva jätku.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Neurofibromatoos on pärilik haigus. Kliiniline pilt on aga igal juhul erinev. Nende sõlmede tekkimist ise vältida ei saa. Eemaldada tuleks vaid need mis tõesti segavad.

Dr. Ain Pajos